A A A

Pożyczki w ramach Jeremie2 – WSPARCIE

Web

Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę na uruchomienie pożyczek dla przedsiębiorców w ramach programu Jeremie2. Jest to program realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, oparty na odnawialnym mechanizmie finansowym. Oznacza to, że raz wydatkowane środki wracają i ponownie są inwestowane. Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie kapitału na inwestycje większej liczby firm z sektora MŚP, które nie mają dostępu do produktów oferowanych przez banki komercyjne, bo np. działają zbyt krótko na rynku i nie posiadają jeszcze historii kredytowej. Jeremie2 jest uzupełnieniem dostępnej na rynku oferty dla przedsiębiorców.

Oprocentowanie:

Okres spłaty:

Karencja w spłacie kapitału:

Opłaty i prowizje:

Rodzaj pożyczki:

1,87 proc.

do 5 lat

do 6 miesięcy

BRAK

Pożyczka Mała

Wsparcie:

Dla kogo

Na co

> Wykluczenia

 

Pożyczki w ramach programu Jeremie2 są bardziej opłacalne niż te udzielane w komercyjnych firmach. Warto z nich korzystać, bowiem pożyczkobiorca nie tylko nie poniesie z tytułu jej zaciągnięcia żadnych innych kosztów poza odsetkami, ale będzie też mógł skorzystać z karencji w jej spłacie. Oznacza to, że przedsiębiorcy tanim kosztem będą mogli rozwinąć technologicznie swoją firmę, a co za tym idzie – trwale zwiększyć jej wartość i zyski.

Wsparcie koncentruje się na wspomaganiu rozwoju sektora MŚP przez wprowadzanie nowych i ulepszonych produktów i usług, w szczególności przez wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań. 

Szczególnie promowane są projekty m.in. z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), ekologicznych procesów produkcyjnych, czy efektywnego wykorzystywania zasobów.

 

 

 

jeremie2_dol

Najczęściej zadawane pytania

Zobacz wszystkie