A A A

Aktualności

Mikroprzedsiębiorcy Roku 2018

29 marca 2019

BACTrem Sp. z o.o., Fundacja Łąka, Plantalux Sp. z o.o., Pracownia Cukiernicza „Zagoździński” i Solace Sp. z o.o. zostali finalistami XIV edycji konkursu o tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2018.

IMG_9614

Uroczysta Gala Finałowa Konkursu, podczas której zostali nagrodzeni czołowi polscy mikroprzedsiębiorcy, odbyła się 28 marca 2019 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

„Niezmiernie cieszy mnie, że Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych już od tylu lat w czynny sposób wspiera rozwój sektora MŚP. To właśnie małe, często lokalne i rodzinne firmy są podstawą rozwoju gospodarczego naszego regionu i całego kraju. Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku niezmiennie propaguje przedsiębiorczość, stwarza możliwość nagłośnienia sukcesów małych firm oraz ich wyróżnienia na arenie krajowej.

Przyszłość Mazowsza i całej Polski zależy w głównej mierze od takich osób, jak laureaci tego Konkursu – ludzi sukcesu, z inicjatywą, dynamicznych, aktywnych w wielu dziedzinach życia, mających realny wpływ na sytuację gospodarczą i społeczną naszego kraju” – napisał w liście gratulacyjnym marszałek Mazowsza Adam Struzik.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest wyjątkową szansą dla najmniejszych firm, aby pochwalić się swoimi przedsięwzięciami oraz pokazać swoje osiągnięcia. Aby wziąć udział w konkursie, należy spełniać dwa podstawowe kryteria – mniej niż 10 zatrudnionych pracowników oraz obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro. Najbardziej wyróżniająca się firma otrzymuje tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku” oraz nagrodę pieniężną – 40 tys. zł. Dodatkowo przyznawane są cztery nagrody (10 tys. zł) w kategoriach : Start (dla najmłodszych mikroprzedsiębiorstw), Progres (dla firm w „średnim wieku”), Senior (dla firm działających na rynku najdłużej) oraz Młody Biznes (dla mikroprzedsiębiorstw prowadzonych przez osoby poniżej 30. roku życia). Dodatkowo Kapituła Konkursu przygotowała osiem specjalnych wyróżnień dla najprężniej rozwijających się mikrofirm z całego kraju.

– Czujemy się zobowiązani do tego, aby pokazać światu czym się zajmują polscy przedsiębiorcy oraz jakie rezultaty udaje im się osiągnąć. W ten sposób także wspieramy i promujemy przedsiębiorczość w Polsce, gdyż wiemy, że to właśnie my jesteśmy trzonem gospodarki kraju. Jednocześnie cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej mikrofirm zgłasza się do Konkursu – mówi Ewa Sobkiewicz, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest organizowany cyklicznie od 2005 roku, a drugi rok z rzędu jego operatorem jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku realizowany jest w partnerstwie z Citi Handlowy (partner strategiczny), Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy (partner merytoryczny) oraz finansowany ze środków Citi Foundation. Konkurs wspiera także Koalicja na rzecz mikroprzedsiębiorczości w skład której wchodzą renomowane instytucje i organizacje biznesowe. W celu wyłonienia zwycięzców powołano Kapitułę Konkursu, członkami której są znani polscy eksperci i przedsiębiorcy.

List Marszałek

Powrót do listy

Najczęściej zadawane pytania

Zobacz wszystkie